Haber ve Duyurular

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi’nde (KTMÜ) 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinliği düzenlendi.

Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Türkiye'nin Bişkek Büyükelçiliği konutundaki programda, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye'deki ve dünyadaki yapılanmasını anlatan The Network isimli belgesel gösterildi.

Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat, burada yaptığı konuşmada, "Türk büyükelçilerine deniliyor ki (FETÖ'nün) bu okullarıyla ilgili konuşmayın. Konuşacağız. Bu işin şakası yok. Bu okullarda eğitimin sonu belli. Bunların var olduğu ülkelerde bu pisliği görmezden gelmek çözüm değil. Bu mesajı dünyanın her yerine vermek istiyoruz ve veriyoruz." dedi.

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi'nde (KTMÜ) düzenlenen programda da KTMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabahattin Balcı, "FETÖ hainleri çok aşağılık varlıklar olarak tarihe geçti. Onların dünyada bir yeri yoktur ama Allah biliyor, ahirette de bir yerleri yoktur." ifadesini kullandı.

Balcı, Türk milletinin tarih boyunca hep dış düşmanlarla sınandığını belirterek, "Bu sınamada biz kimin dost, kimin düşman olduğunu biliyorduk fakat 15 Temmuz meselesine geldiğimizde gördük ki düşman yeni bir formata geçmiş. Bu en zalim, acımazsız, nankör ve merhametsiz düşman. Bu düşmanın adı FETÖ küresel ihanet örgütüdür." dedi.

Rektör Vekili Prof. Dr. Asılbek Kulmırzayev de "Türkler, aklı, bilimi ve cesaretiyle memleketini korudu. Bana göre 15 Temmuz, Kurtuluş Mücadelesi ile aynı önemdedir." değerlendirmesinde bulundu. 

Program kapsamında 15 Temmuz şehitleri için Cengiz Aytmatov Kampüsü'ndeki Abdulkerim Satuk Buğra Han Camisi'nde mevlit okutuldu.

KTMÜ'nün ulusal yayın yapan radyosu Manas FM de 15 Temmuz dolayısıyla yayın akışında bugüne özel programlara yer verdi.

Anadolu Ajansı

Haberin Tamamı: http://mediamanas.kg/lang-tr/3278-krgzistanda-15-temmuz-demokrasi-ve-milli-birlik-gn.html

Öğrenci Evlerine girmeye hak kazanan öğrencilerin 26.08.2019 - 27.09.2019 tarihleri saat 08:30- 17:00  arasında ÖĞRENCİ EVLERİ MÜDÜRLÜĞÜ’ne başvurmaları gerekmektedir.

 

ÖĞRENCİLERİN KAYIT İÇİN GETİRMELERİ GEREKEN DOKÜMANLAR

  1. Öğrenci belgesi ( Öğrenci İşleri Dairesinden verilmektedir. İİBF binası 1. kat)
  2. Sağlık raporu(Üniversitemiz Sağlık Merkezi tarafından verilmektedir)
  3. Depozito (2500 Som) ve barınma ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu
  4. 2 adet fotoğraf (3x4 ebatında)
  5. Pasaport fotokopisi
  6. 2 adet şeffaf dosya
  7. İkametgah belgesi
  8. Tüm öğrencilerin başvuruda eğer belirtmişler ise
  • anne- baba durumlarına ait belgeleri (evlilik, boşanma, vefat)
  • üniversitede okuyan kardeşi var ise öğrenci belgesi
  • engel durumu ile ilgili belirtilen belgeleri kayıt sırasında getirmeleri gerekmektedir.

 

  • YEDEK LİSTEDEN ALIMLARA 30.09.2019TARİHİNDE BAŞLANACAKTIR.
  • AKADEMİK TAKVİM GEREĞİ DERSLERİ GEÇ BAŞLAYAN TURİZM ÖĞRENCİLERİ ASIL LİSTEDE YER ALMIŞLAR İSE HAKLARI SAKLI TUTULACAK, ANCAK BU ÖĞRENCİLER DE EYLÜLDEN İTİBAREN ÜCRET ÖDEYECEKLERDİR.
  • FARKLI GEREKÇELERLE BELİRTİLEN TARİHLER ARASINDA KAYDA GELEMEYECEK OLAN ÖĞRENCİLER VEKALETNAME (DAVERNOS)YOLUYLA KAYIT YAPTIRABİLİRLER.

Arasiniflar Erkek öğrenci Asıl Liste

Arasınıflar Erkek öğrenci Yedek Liste

Arasınıflar Kız öğrenci Asıl Liste

Arasınıflar Kız öğrenci Yedek Liste

YURT ÜCRETİ (AKADEMİK TAKVİM BOYUNCA 1 YILLIK):

 

A BLOK

B BLOK

C BLOK

TÜM HAZIRLIK SINIFLARI

---

11.400 SOM

11.400 SOM

ARASINIF ÖĞRENCİLERİ

14.250 SOM

11.400 SOM

11.400 SOM

DERSLERİ MAYISTA BİTEN TURİZM ÖĞRENCİLERİ

12.750 SOM

10.200 SOM

10.200 SOM

TÜM SON SINIF ÖĞRENCİLERİ

15.000 SOM

12.000 SOM

12.000 SOM

KISA SÜRELİ BARINMA ÜCRETİ (GÜNLÜK)

150 SOM

120 SOM

120 SOM

 

Barınma Ücreti İçin Hesap Numarası

Студенттик үйлөрдө жашаганы үчүн акы төөлө эсеп счету

Расчетный счет для оплаты за проживание общежитии

Demirbank

118 00000 4933 1477

Depozito İçin Hesap Numarası

Депозиттик эсеп счету

Депозитный счет

Demirbank

118 00000 7429 9580

 

 

8 Temmuz 2019  tarihinde gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı sonuçları aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI

2019-2020 DİKEY GEÇİŞ KONTENJANI YERLEŞTİRME SONUÇLARI

No Adı Soyadı Mezun Olduğu Program Mezuniyet      Mülakat  Sonuç Puanı Tercihleri Yerleştiği Bölüm
        Notu          %70'i Notu %30'u   1. T.  2. T.   
1 Sezim BAKTIBEK KIZI Çocuk Gelişimi  92,5 64.75 90.00 27.00 91.75 108   Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
2 Aygül KUBANIÇ KIZI Büro Yön. ve Yönetici Asist. 91,83 64.28 95.00 28.50 92.78 701 703 Turizm ve Otel İşletmeciliği
3 Ayzada RIMOVA Büro Yön. ve Yönetici Asist. 90.00 63.00 75.00 22.50 85.5 202 302 İşletme
4 Arzımat TACİBAEV Büro Yön. ve Yönetici Asist. 96,33 67.43 100.00 30.00 97.43 701 202 Turizm ve Otel İşletmeciliği
5 İsrafil İSRAİL UULU Büro Yön. ve Yönetici Asist. 96 67.20 100.00 30.00 97.2 703 702 Gastronomi ve Mutfak Sanatları
6 Diana BAZARKULOVA Pazarlama 94,67 66.26 95.00 28.5 94.76 202 701 İşletme
7 Adina TOKTORBEKOVA Pazarlama 98,33 68.83 95.00 28.5 97.33 202   İşletme
8 Madina RAHMANBERDİEVA Muhasebe 91,33 63.93 95.00 28.5 92.43 202 205 İşletme
9 Elmira AKILBEKOVA Muhasebe 89,33 62.53 85.00 25.5 88.03 205 202 Finans ve Bankacılık
10 Nuridin DOSMATOV Turizm ve Otel İşletmeciliği 92,5 64.75 75 22.5 87.25 202 702 İşletme
11 Nuray NAMAZBEKOVA Turizm ve Otel İşletmeciliği 94,67 66.26 100 30 96.26 702 703 Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehb.
12 Begayım BAKITOVA Turizm ve Otel İşletmeciliği 86,83 60.78 90 27.00 87.87 302   Halkla İlişkiler ve Reklamcılık

İlgili öğrencilere önemle duyurulur.

                                                                                                                                                      Manas ÖSYM Başkanlığı

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne TRT 5. Geleceğin İletişimcileri Yarışması’ndan birincilik ödülü geldi.

Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü Öğrencisi Gülnara Aytmamatova, “ATAYURT” adlı çalışmasıyla ‘televizyon yayıncılığı’ alanında birincilik ödülü aldı.

TRT’nin Tepebaşı Stüdyosu’nda 3 Temmuz 2019’de gerçekleştirilen törene çok sayıda seçkin davetli katıldı.

Türkiye'nin yarınlarını inşa edecek gençlerin nitelikli ve özgün projeler üretmelerini teşvik etmek amacıyla düzenlenen TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda Türkiye, KKTC ve Orta Asya’dan iletişim alanında öğrenim gören öğrenciler çalışmalarıyla yarıştı.

MEDIAMANAS

Haberin Tamamı: http://mediamanas.kg/lang-tr/3273-trtden-en-iyi-belgesel-film-dl.html

SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ

2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA

GİRİŞ SINAV SONUÇLARI

 

 

Tarih Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: TC-4 KC-4   DĞ-2

 

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Nurzada İMANBEKOVA

70,63

Başarılı

KC

Asıl

2

Dairbek DARÇİBAEV

69,63

Başarılı

KC

Asıl

3

Asena GÖKMEN

68,66

Başarılı

TC

Asıl

4

Oktay KARATAŞ

68,03

Başarılı

TC

Asıl

5

Cengiz DEMİR

67,67

Başarılı

TC

Asıl

6

Gülnura SABIROVA

64,21

Başarılı

KC

Asıl

 

Tarih Anabilim Dalı

Doktora Programı

Kontenjan: TC-2 KC-3   DĞ-1

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Gülnaz ASKARBEK

79,96

Başarılı

KC

Asıl

 

Tarih Anabilim Dalı

Arkeoloji ve Sosyal Antropoloji Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: TC-4 KC-4   DĞ-2

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Ozan TURHAN

74,09

Başarılı

TC

Asıl

2

Akcol DOSNAZAROV

71,79

Başarılı

KC

Asıl

3

Mırzayım SULAYMANOVA

68,32

Başarılı

KC

Asıl

 

 

Türkoloji Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: TC-2 KC-5   DĞ-1

 

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Alizat IDIRIS KIZI

79,11

Başarılı

KC

Asıl

2

Meryem ÖZER

72,96

Başarılı

TC

Asıl

3

Hülya KÜÇÜKKURUTLU

72,78

Başarılı

TC

Asıl

4

Satıbaldı KÖÇÖRBAY UULU

71,67

Başarılı

KC

Asıl

5

Muhammed  Mustafa BAKIR

70,63

Başarılı

TC

 Asıl (DĞ)*

7

Ayza ALİEVA

70,05

Başarılı

KC

Asıl

8

Gülayım ABDIKERİM KIZI

69,41

Başarılı

KC

Asıl

9

Nuray ŞARABİDİN KIZI

67,86

Başarılı

KC

Asıl

*DĞ kontenjanından 1 kontenjan TC kontenjanına aktarılmıştır.

 

 

Türkoloji Anabilim Dalı

Doktora Programı

Kontenjan: TC-1  KC-3   DĞ-1

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Cansu TAPTAP

81,34

Başarılı

TC

Asıl

2

Eda BİNDAŞ

79,79

Başarılı

TC

Asıl (DĞ)*

*DĞ kontenjanından 1 kontenjan TC kontenjanına aktarılmıştır.

 

 

İktisat Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: TC-2 KC-4   DĞ-2

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

İsmail ÇAZİEV

76,00

Başarılı

Asıl

2

Coldoşbek BAYIŞOV

71,33

Başarılı

TC

Asıl

3

Akak ŞARŞENKADIROVA

64,44

Başarılı

KC

Asıl

 

 

İktisat Anabilim Dalı

Doktora Programı

Kontenjan: TC-1 KC-3   DĞ-1

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Ubeydullah ŞENER

73,90

Başarılı

TC

Asıl

 

İşletme Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: TC-2 KC-2   DĞ-1

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Bermet BATIRBEKOVA

73,29

Başarılı

KC

Asıl

2

Ofsial ŞAHMURADOV

68,53

Başarılı

KC

Asıl

 

İşletme Anabilim Dalı

Doktora Programı

Kontenjan: TC-1 KC-3  DĞ-1

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Aybek JUSUPBEKOV

78,75

Başarılı

KC

Asıl

2

Kyalbek DIYKANOV

74,65

Başarılı

KC

Asıl

3

Alina ÇEGİROVA

74,19

Başarılı

KC

Asıl

 

İletişim Bilimleri Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: TC-5 KC-4   DĞ-3

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Lyudmila ABDİNA

85,00

Başarılı

Asıl

2

Kübra ERBAYRAKÇI

84,89

Başarılı

TC

Asıl

3

Adinay KURMANOVA

74,05

Başarılı

KC

Asıl

4

Çagatay Çağan YILMAZ

72,56

Başarılı

TC

Asıl

5

Asel ŞAMİLOVA

70,11

Başarılı

KC

Asıl

6

Aidana TÖLÖNOVA

68,70

Başarılı

KC

Asıl

7

Samara ENSEBAEVA

68,41

Başarılı

KC

Asıl

8

Irısgül BAKTIBEKOV

68,23

Başarılı

KC

Asıl (TC)*

9

Asel SOLPUEVA

64,63

Başarılı

KC

Asıl (TC)*

10

Aida MIRZAEVA

61,16

Başarılı

KC

Asıl (TC)*

 

*TC kontenjanından 3 kontenjan KC kontenjanına aktarılmıştır.

 

 

İletişim Bilimleri Anabilim Dalı

Doktora Programı

Kontenjan: TC-2  KC-3   DĞ-1

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Asel MOKONOVA

79,15

Başarılı

KC

Asıl

2

Kalamkas MATAN

72,00

Başarılı

TC

Asıl

 

 

Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: TC-3  KC-6   DĞ-1

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Kübra ERBAYRAKÇI

85,34

Başarılı

TC

Asıl

2

Ayşegül İNAL

80,49

Başarılı

TC

Asıl

3

Gülnaz  ESENGULOVA

74,59

Başarılı

KC

Asıl

4

Cıldız KIYSATOVA

70,68

Başarılı

KC

Asıl

5

Samara ABAT KIZI

69,40

Başarılı

KC

Asıl

6

Aycan ASANOVA

69,05

Başarılı

KC

Asıl

7

Nurayım RAKATBEK KIZI

68,69

Başarılı

KC

Asıl

8

Ayturgan KOCOGELDİEVA

65,43

Başarılı

KC

Asıl

 

 

Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı

Doktora Programı

Kontenjan: TC-2  KC-3   DĞ-1

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Ahmet TAŞ

83,50

Başarılı

TC

Asıl

 

 

Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: TC-1  KC-3   DĞ-1

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Aygerim CUMABAEVA

74,76

Başarılı

KC

Asıl

2

Nazira ERNİSBEK KIZI

73,59

Başarılı

KC

Asıl

 

İslam Bilimleri Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: TC-2  KC-5   DĞ-1

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Hanibieke  TOLKUN UULU

90,00

Başarılı

Asıl

2

Alina TOKONOVA

76,63

Başarılı

KC

Asıl

3

Erkegül ABDULLAH KIZI

75,67

Başarılı

KC

Asıl

4

Seval TEMEL

75,52

Başarılı

TC

Asıl

5

Gülzar ASILBEKOVA

74,70

Başarılı

KC

Asıl

6

Arzıbek AMANTUR UULU

73,94

Başarılı

KC

Asıl

7

Camilohan COROEVA

72,60

Başarılı

KC

Asıl

8

Nurlan SULAYMANOVA

70,38

Başarılı

KC

Asıl (TC)*

9

Adaham ASATİLLAEV

80,00

Başarılı

Yedek

10

Medina TOKONOVA

68,94

Başarılı

KC

Yedek

11

Aydana ABİBEKİROVA

68,94

Başarılı

KC

Yedek

 

*TC kontenjanından 1 kontenjan KC kontenjanına aktarılmıştır.

 

İslam Bilimleri Anabilim Dalı

Doktora Programı

Kontenjan: TC-2 KC-4   DĞ-1

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Honi ALLAM

95,00

Başarılı

DG

Asıl

2

Şahimerdan ORUNBEKOV

87,30

Başarılı

KC

Asıl

2

Cazgül COLALİEVA

85,19

Başarılı

KC

Asıl

3

Sultanbek TAŞMATOV

80,54

Başarılı

KC

Asıl

 

Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: TC-3 KC-3   DĞ-1

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Burcu TEMÜR

83,51

Başarılı

TC

Asıl

2

Ozan BAYKURT

81,55

Başarılı

TC

Asıl

3

Mehmet Fatih TAŞ

78,85

Başarılı

TC

Asıl

4

Boris NURDİNOV

72,25

Başarılı

KC

Asıl

5

Gülmayram AMİROVA

68,81

Başarılı

KC

Asıl

6

Aysuluu KIRBAŞEVA

67,83

Başarılı

KC

Asıl

7

Kanatbek NAMAZBEKOV

65,33

Başarılı

KC

Asıl

 

 

Turizm ve Otel İşletmeciliği Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: TC-3  KC-4   DĞ-2

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Sayedcon BOBONAZAROV

81,67

Başarılı

Asıl

2

Ayday ŞAKİR KIZI

80,00

Başarılı

KC

Asıl

3

İbrahim ÖZGÜN

76,81

Başarılı

TC

Asıl

4

Aziz ALİMOV

76,67

Başarılı

Asıl

5

Ayzirek İSMANOVA

76,17

Başarılı

KC

Asıl

6

Asel İSMAİLOVA

75,74

Başarılı

KC

Asıl

7

Salima MAMEZOVA

74,88

Başarılı

KC

Asıl

8

Eyyup KARTAL

62,23

Başarılı

TC

Asıl

9

Timurlan BAKTIBEK UULU

61,88

Başarılı

KC

Asıl (TC)*

 

*TC kontenjanından 1 kontenjan KC kontenjanına aktarılmıştır.

 

Felsefe Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: TC-3  KC-3   DĞ-1

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Aycan ABDIŞEVA

74,40

Başarılı

KC

Asıl

 

Mütercim-Tercümanlık Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: TC-2  KC-5   DĞ-1

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Aycan SATIBEKOVA

68,47

Başarılı

KC

Asıl

 

Sosyoloji Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: TC-3  KC-5   DĞ-1

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Gulsara MANASOVA

75,20

Başarılı

KC

Asıl

2

Yasin AYDOĞMUŞ

73,00

Başarılı

TC

Asıl

3

Aliya MELSBEKOVA

70,20

Başarılı

KC

Asıl

4

Ali SÜMER

69,40

Başarılı

TC

Asıl

5

Gökan BİNGÖL

66,00

Başarılı

TC

Asıl

6

Bayyan MUKANBETKERİMOVA

64,50

Başarılı

KC

Asıl

 

İngiliz Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: TC-3  KC-5   DĞ-1

Nu

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Kanıkey AALİYEVA

76,50

Başarılı

KC

Asıl

2

Madina SATAROVA

76,30

Başarılı

KC

Asıl

3

Elvina COLDOŞBEKOVA

74,00

Başarılı

KC

Asıl

4

Talgat RAVŞANBEKOV

71,10

Başarılı

KC

Asıl

 

Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: TC-2  KC-6   DĞ-0

Nu

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Kalıs TOKTOSARTOV

72,59

Başarılı

KC

Asıl

2

Şaadat MOMUNALİEVA

71,37

Başarılı

KC

Asıl

3

İmanbek TENTİEV

71,15

Başarılı

KC

Asıl

4

Aygerim KUDAYBERGENOVA

71,13

Başarılı

KC

Asıl

5

Tagaybek BOLOTBEK UULU

69,10

Başarılı

KC

Asıl

6

Ahmet KÖSE

68,68

Başarılı

TC

Asıl

7

Boston TOKTALİEV

68,51

Başarılı

KC

Asıl

8

Yasin DOĞAN

66,57

Başarılı

TC

Asıl

9

Süyünt ACIKANOV

63,28

Başarılı

KC

Yedek

 

 

KESİN KAYIT 11,12 TEMMUZ 2019

 

 

KESİN KAYIT  İÇİN İSTENİLECEK BELGELER:

  1. Lisans/5 yıllık fakülte diploması/Y.Lisans Diploması
  2. Nüfus cüzdanı (T.C. vatandaşları için)
  3. Not dökümü (transkript)
  4. İkametgah belgesi (yeni tarihli)
  5. 2 adet 3x4(cm) ebadında fotoğraf (fotoğraflar son altı ay içinde, önden, sakalsız, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde olmalıdır)
  6. Askerlikle ilişiği yoktur belgesi (T.C. vatandaşları için)
  7. Kesin kayıt formu
  8. Diploma denklik belgesi (T.C. ve K.C. YÖK dışında mezun olanlar için)
  9. 200 som (kimlik ücreti)

 

 

Türk Keneşi Türk Üniversiteler Birliği (TÜRKÜNİB) Dönem Başkanı Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi tarafından 2019-2020 Orhun Değişim Programı başvuru süreci başlatılmıştır.

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi (KTMÜ) Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (Manas ÖSYS) 7 Temmuz 2019’da Bişkek’te gerçekleştirildi.

11 Mayıs 2019 ve 1 Haziran 2019 tarihlerinde yapılan Kırgızistan Tarihi Devlet Sınavı’nda başarısız olan mezun olabilecek öğrencilerimiz için bu sınav yazılı ve mülakat şeklinde yinelenecektir.

Sınav Tarihi: 3 Eylül 2019

Sınav Saati: 10.00

Sınav Yeri: Edebiyat Fakültesi, İİBF-229 No’lu Salon

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından düzenlenen 2019 Manas Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı başvuruları başladı.

25 Haziran 2019’da Bişkek’te ve bölgelerde başlayan sınav başvuruları için daha ilk günden yüzlerce öğrenci kayıt merkezlerine geldi.

Sınav başvuruları için Üniversitenin 5 insan kaynağı Narın, Oş, Celal-Abad ve Karakol’da, 11 insan kaynağı da Bişkek’te çalışıyor.

Sınav başvuruları Kırgızistan’ın bölgelerinde 25-29 Haziran 2019, Bişkek’teyse 25 Haziran-2 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılıyor.

Sınav 7 Temmuz 2019’da gerçekleştirilecek.

Manaslı olmak için yarışan adaylar MEDIAMANAS muhabirine Üniversiteyi seçme nedeni olarak Üniversitenin saygınlığını, disiplinini, güvenirliliğini, öğrencilere sunduğu imkânları, mezunların işverenler tarafından öncelikli olarak tercih edilmesini gösterdiler.

Manas Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’na başvurabilmek için geçen sene ORT Devlet Sınavı puanına sahip olma şartını yerine getiren 6614 kişi kayıt yaptırmış, bunlardan 1175 kişi sınavda başarılı olmuştu.

MEDIAMANAS

Haberin Tamamı: http://mediamanas.kg/lang-tr/3266-manasl-olma-yar-balad.html